O nas


Od początku była piekarnią z tradycjami przekazywaną kolejnym pokoleniom w rodzinie. Sama piekarnia ma już ponad 70 lat. Piekarnia zawsze oferowała zdrowe wypieki oparte na najkrótszym składzie i dobrych jakościowo składnikach, bo nic się nie liczy jak zadowolenie z każdego kęsa.
Piekarnia w 2020 roku przeszła gruntowny remont. Założeniem było otwarcie piekarni na sklep, tak by każdy klient wchodzący do sklepu mógł podglądać pracę piekarzy i poczuć magię piekarnictwa. Nie ma nic piękniejszego jak zapach świeżych wypieków, dźwięk chrupiącego, gorącego chleba.

Witajcie,
jestem Jacek!
 

Właścicielem piekarni jest piekarz z zamiłowania do zawodu , które zrodziło się, gdy był jeszcze dzieckiem, a niedaleko jego domu wybudowała się piekarnia, gdzie mógł wieczorami podpatrywać pracę piekarzy oraz czuć w powietrzu świeżo upieczony bochenek chleba.


Od chwili zrodziło się marzenie by być piekarzem. Już w młodości odnosił sukcesy w szkole piekarniczej, w której wykazywał się szybkim pozyskiwaniem umiejętności i wiedzy, która jest potrzebna, aby rozumieć zachowanie ciasta w różnych warunkach tak, by wypieki zawsze wychodziły smakowite dla oczu jak i żołądka. Zrodziło się również marzenie prowadzenia własnej piekarni, powoli marzenia się spełniały. Udało się otworzyć piekarnię marzeń ze zdrowymi wypiekami i klientami, który doceniają pracę piekarza, która nie jest prosta.
I dziś sam opracował receptury swoich wypieków, codziennie pilnuje by każdy klient wyszedł zadowolony. Jak sam głosi „chleb ma być prawdziwy jak za czasów dziadków, bez chemii, bez różnych dodatków, chleb ma być zdrowy, gdyż to produkt naszej codziennej diety”.
Nasza piekarnia nosi hasło, którego się trzymamy „Zdrowy chleb, nie chemia!” . Jesteśmy dumni z naszych wypieków i z piekarni, która jest coraz bardziej rozpoznawana.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej piekarni z sklepem na ul. Kacza 2 w Zabrzu lub sklepu na ul. Powstańców Śląskich.

Do zobaczenia i smacznych wypieków!